|

Instrukcje

 • Instruction

Pobierz instrukcję w formacie pdf (ENG, DE, LV, UKR, LT)

Pobierz

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI PŁYT KARTONOWO-GIPSOWYCH

Płyty gipsowo-kartonowe są obecnie szeroko stosowane w budowie przegród wewnętrznych. Arkusze są mocowane za pomocą śrub, a połączenia są wyrównane za pomocą mieszanek gipsowych. To szybki i ekonomiczny sposób tworzenia dowolnych rozwiązań wnętrzarskich.

 1. Klejenie samych połączeń płyt kartonowo-gipsowych jest jednym z najczęstszych błędów przy naprawie i nakładaniu płynnej tapety. Jeśli płyta gipsowo-kartonowa nie zostanie wystarczająco zagruntowana, istnieje szansa, że pojawią się ślady połączeń między płytami. Dlatego konieczne jest pokrycie całej powierzchni ściany środkiem gruntującym, nawet jeśli arkusze płyt kartonowo-gipsowych są już wykończone i gładkie.

 2. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, przed nałożeniem płynnej tapety zalecamy nałożenie 2-3 warstw podkładu SILK PLASTER na całą powierzchnię, jest to szczególnie ważne w przypadku jasnych kolorów.

Czy powierzchnia jest gotowa? Obejrzyj nasz film instruktażowy, aby odpowiednio przygotować płynne tapety i je nałożyć.

TYNK SILK PLASTER służy do wykańczania ścian i sufitów. Łączy w sobie niezawodność, łatwość aplikacji i oryginalne właściwości estetyczne. Duża różnorodność odcieni i faktur pozwala zrealizować najbardziej nietuzinkowe pomysły w aranżacji wnętrz.

Sposób przygotowania i aplikacji nie jest skomplikowany, a jako wyposażenie służy tylko plastikowa paca. Trwałość materiału zapewnia jego długą żywotność. TYNK JEDWABNY to świetna decyzja dla tych, którzy w krótkim czasie chcą odświeżyć wnętrze.

WAŻNE!

Jeśli potrzebujesz wykorzystać kilka opakowań SILK PLASTER, wymieszaj wszystkie na raz z wodą.

Zabrania się częściowego mieszania opakowania.

Prepared mixture should be used within 48 hours of soaking.

Note the importance of keeping right temperature and humidity throughout the period from the beginning of making up the mixture till the end of application. Air temperature in the working space should be no lower than 15 degrees Celsius, the humidity should be not more than 70%.

Keep SILK PLASTER packages in a dry place with a temperature from 5 to 40 degrees Celsius, away from sunlight. If these conditions are met and the package is sealed, expiration date is not limited.

NAKŁADANIE MATERIAŁU

 1. 1. ŁączenieSILK PLASTER z wodą

  Biorąc pod uwagę wartość pola powierzchni, oblicz ilość potrzebnej mieszanki. Ma to znaczenie, ponieważ powierzchnia jednej ściany (lub powierzchni sufitu) powinna być całkowicie pokryta materiałem już po jednej aplikacji. Wlej wodę do plastikowego pojemnika i dodaj zawartość opakowania. Wymagana ilość wody jest podana na opakowaniu. Temperatura wody to 20-25 stopni Celsjusza. Woda powinna być wolna od osadów i zanieczyszczeń.

  OBLICZANIE ILOŚCI WODY
  Fort 2,5 litrów
  Miracle, Versailles II 3 litrów
  Nord, East, Provence, Art Design 4,5 litrów
  Master, Optima, Standard 5 litrów
  Relief, Premium, Prestige, Victoria, Air Line, West, South, Versailles I 6 litrów
 2. Dodawanie elementów dekoracyjnych

  W razie potrzeby dodaj brokaty i / lub inne dodatki dekoracyjne, równomiernie rozprowadzając je w mieszance. Wszystkie rodzaje brokatów i dodatków kupujemy osobno.

 3. Mieszanie materiału ręką lub wiertarką

  Dokładnie wymieszaj materiał ręcznie, aby zapobiec tworzeniu się skrzepów kleju. Niektóre materiały należy wymieszać za pomocą wiertarki z dyszą końcówką. Przeczytaj instrukcję na opakowaniu, aby dowiedzieć się, czy użycie wiertła jest wymagane do danego materiału. Włóż namoczoną mieszankę do plastikowej torebki i pozostaw na 12 godzin.

 4. Nakładanie mieszanki SILK PLASTER

  Przygotowany materiał w małych porcjach rozprowadzić równomiernie po całej powierzchni za pomocą plastikowej pacy. Po nałożeniu zaprawy odczekać 1-2 godziny i wyrównać powierzchnię pacą. Przed użyciem zwilż kielnię w wodzie.

 5. Nakładanie lakieru

  Ostatnim krokiem jest pokrycie ściany lub sufitu lakierem marki SILK PLASTER w celu zwiększenia trwałości. Lakierowanie umożliwia również czyszczenie na mokro.

MAMY DLA CIEBIE FILM INSTRUKTAŻOWY!